MLG0603S2N4ST000
DigiKey Part Number
445-3092-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3092-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3092-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S2N4ST000
Description
FIXED IND 2.4NH 300MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.4 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric)
cms-datasheet
 cms-datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603S2N4ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
4 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)