MLG0603S6N2ST000
DigiKey Part Number
445-3102-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3102-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3102-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S6N2ST000
Description
FIXED IND 6.2NH 250MA 550 MOHM
Detailed Description
6.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 550mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S6N2ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)