MLG0603S6N2ST000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLG0603S6N2ST000 |
Description | FIXED IND 6.2NH 250MA 550 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 550mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLG0603S6N2ST000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 550mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 5 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 4.2GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |