MLG1005S1N6STD25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
cms-unit-price: ₱1.23584
cms-datasheet
1.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 1 A 120mOhm Max 0402 (1005 Metric)
MLG1005S1N6STD25
DigiKey Part Number
445-16269-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S1N6STD25
Description
FIXED IND 1.6NH 1A 120 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
cms-datasheet
EDA/CAD Models
MLG1005S1N6STD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)