MLK0603L2N7ST000
DigiKey Part Number
445-1575-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1575-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1575-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L2N7ST000
Description
FIXED IND 2.7NH 300MA 350 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 350mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L2N7ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8.5GHz
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)