MLK0603L33NJT000
DigiKey Part Number
445-6344-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6344-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L33NJT000
Description
FIXED IND 33NH 100MA 1.8 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 1.8Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L33NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)