MLK0603L5N6ST000
DigiKey Part Number
445-1579-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1579-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L5N6ST000
Description
FIXED IND 5.6NH 200MA 600 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
5.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 600mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L5N6ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)