MLK0603L8N2JT000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLK0603L8N2JT000 |
Description | FIXED IND 8.2NH 200MA 700 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLK0603L8N2JT000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 700mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 6 @ 300MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 6GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |