MLK1005S12NJTD25
DigiKey Part Number
445-17019-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17019-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S12NJTD25
Description
FIXED IND 12NH 350MA 470 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
12 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 470mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLK1005S12NJTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
470mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.3GHz
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)