MLK1005S6N8DT000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 8,772
Unit Price: ₱5.96000
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 12,147
Unit Price: ₱5.96000
Datasheet
6.8 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 350mOhm Max 0402 (1005 Metric)
MLK1005S6N8DT000
DigiKey Part Number
445-1465-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1465-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S6N8DT000
Description
FIXED IND 6.8NH 400MA 350 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLK1005S6N8DT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.5nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)