MLZ2012M3R3ATD69
DigiKey Part Number
445-180843-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180843-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180843-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLZ2012M3R3ATD69
Description
FIXED IND 3.3UH 500MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 500 mA 200mOhm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLZ2012M3R3ATD69 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
200mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Current - Saturation (Isat)
350mA