MMZ0603S601HT000
DigiKey Part Number
445-172343-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172343-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172343-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ0603S601HT000
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 280mA 750mOhm
EDA/CAD Models
MMZ0603S601HT000 Models
Category
Current Rating (Max)
280mA
DC Resistance (DCR) (Max)
750mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz