MPZ1005S221HT000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 5,114
Unit Price: ₱5.96000
Datasheet
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.5A 95mOhm
MPZ1005S221HT000
DigiKey Part Number
445-MPZ1005S221HT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1005S221HT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1005S221HT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005S221HT000
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
1.5A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
95mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz