MPZ2520SPH070ATD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPZ2520SPH070ATD25 |
Description | FERRITE BEAD 7 OHM 1008 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1008 (2520 Metric) 12A 1.25mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.25mOhm |
Manufacturer TDK | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.039" (1.00mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Impedance @ Frequency 7 Ohms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 12A | Base Product Number |