SLF7045T-220MR90-PF
DigiKey Part Number
445-2019-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2019-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2019-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7045T-220MR90-PF
Description
FIXED IND 22UH 1.34A 73.2 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.34 A 73.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF7045T-220MR90-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
900mA
DC Resistance (DCR)
73.2mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)