SPM10065VC-100M-D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPM10065VC-100M-D |
Description | FIXED IND 10UH 8.6A 22 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Wirewound Inductor 8.6 A 22mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPM10065VC-100M-D Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 17.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 22mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |