SPM6530T-1R0M120
DigiKey Part Number
445-3880-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3880-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3880-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM6530T-1R0M120
Description
FIXED IND 1UH 13A 7.81 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 13 A 7.81mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM6530T-1R0M120 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
14.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
7.81mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)