VLS5045EX-100M-H
DigiKey Part Number
445-181622-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181622-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181622-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-100M-H
Description
FIXED IND 10UH 2.5A 79.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 79.3mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS5045EX-100M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
79.3mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)