VLS6045EX-471M
DigiKey Part Number
445-180927-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180927-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-471M
Description
FIXED IND 470UH 420MA 2.14 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 420 mA 2.14Ohm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS6045EX-471M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
400mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
2.14Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)