VLS6045EX-680M
DigiKey Part Number
445-173056-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173056-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173056-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-680M
Description
FIXED IND 68UH 1A 310 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 310mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS6045EX-680M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
310mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)