ANT-868-CW-RAH
DigiKey Part Number
ANT-868-CW-RAH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-RAH
Description
RF ANT 868MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Right Angle RP-SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-868-CW-RAH Models
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
0.6dBi
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
1.850" (47.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
833MHz ~ 903MHz