BMC1EY1000AN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BMC1EY1000AN |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 50mA 1.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 50mA |
Manufacturer TE Connectivity Passive Product | DC Resistance (DCR) (Max) 1.5Ohm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.024" (0.60mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz |