CRG2512F100R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: ₱50.62000
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 10,090
Unit Price: ₱47.64000
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
100 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
CRG2512F100R
DigiKey Part Number
CRG2512F100R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG2512F100R
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG2512F100R Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)