CRGH2512F100R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 17,318
Unit Price: ₱41.69000
Datasheet
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 3,048
Unit Price: ₱44.66000
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
100 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2512F100R
DigiKey Part Number
CRGH2512F100R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512F100R
Description
RES 100 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2512F100R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)