ROX1SJ10R
DigiKey Part Number
A106017CT-ND - Cut Tape (CT)
A106017TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX1SJ10R
Description
RES 10 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
ROX1SJ10R Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)