55A0112-20-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Alpha Wire
In Stock: 103
Unit Price: ₱5,542.32000
Datasheet
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 Red 600V
55A0112-20-2
DigiKey Part Number
55A0112-20-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0112-20-2
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C