FN3288-10-44-C26-R65 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 1
Unit Price: ₱8,547.21000
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 8
Unit Price: ₱8,566.27000
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
FN3288-10-44-C26-R65
DigiKey Part Number
817-2789-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288-10-44-C26-R65
Description
LINE FILTER 530V/305VAC 10A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Manufacturer
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Box
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Configuration
Two Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
530V, 305V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
305 V