FN3359HV-800-99 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1
Unit Price: ₱88,844.43000
Datasheet
Similar
SCHURTER Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱100,957.50000
Datasheet
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 800 A DC ~ 60Hz Three Stage Terminal Post
FN3359HV-800-99
DigiKey Part Number
FN3359HV-800-99-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3359HV-800-99
Description
LINE FILTER 800A CHASSIS MOUNT
Detailed Description
Category
Current
800 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
cURus, ENEC
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Three Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
400 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
690 V