FN9222R-15-06
FN9222R-15-06
FN9222R-15-06
DigiKey Part Number
817-1449-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9222R-15-06
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Detailed Description
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange
Category
Accomodates a Fuse
No
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Packaging
Tray
Features
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Connector Type
Receptacle, Male Blades
Current Rating - Filter
15A