FN9264-10-06
FN9264-10-06
FN9264-10-06
DigiKey Part Number
817-1650-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9264-10-06
Description
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Detailed Description
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange
Category
Switch Features
Switch On-Off
Accomodates a Fuse
No
Packaging
Tray
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 29.00mm x 33.00mm
Connector Type
Receptacle, Male Blades - Module
Current Rating - Filter
10A