FRN1.25TB50
DigiKey Part Number
1030-FRN1.25TB50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FRN1.25TB50
Description
EXPAND SLEEVE 1.25"X50' BLK/WHT
Detailed Description
Sleeve X 50.00' (15.24m) Black, White
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.250" (31.75mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.750" (44.45mm)