LMZ14203HEVAL/NOPB
DigiKey Part Number
LMZ14203HEVAL/NOPB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ14203HEVAL/NOPB
Description
EVAL BOARD FOR LMZ14203H
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ14203H SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
12V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
3A
Series
Voltage - Input
15V ~ 42V