LPV321M5/NOPB
DigiKey Part Number
LPV321M5/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
LPV321M5/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LPV321M5/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPV321M5/NOPB
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LPV321M5/NOPB Models
Category
Voltage - Input Offset
1.5 mV
Mfr
Current - Supply
9µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Rail-to-Rail
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Slew Rate
0.1V/µs
Supplier Device Package
SOT-23-5
Gain Bandwidth Product
152 kHz