REF35125QDBVR
DigiKey Part Number
296-REF35125QDBVRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-REF35125QDBVRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-REF35125QDBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF35125QDBVR
Description
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 1.25V V ±0.05% 10 mA SOT-23-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
REF35125QDBVR Models
Category
Noise - 0.1Hz to 10Hz
3.3ppmp-p
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 10Hz to 10kHz
0.7ppmrms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Input
1.5V ~ 6V
Part Status
Active
Current - Supply
2.6µA
Reference Type
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Package / Case
SOT-23-6
Current - Output
10 mA
Supplier Device Package
SOT-23-6
Tolerance
±0.05%
Base Product Number
Temperature Coefficient
12ppm/°C