SN74LVC1G32DBVRE4 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Texas Instruments
In Stock: 0
Unit Price: ₱7.15000
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 82,027
Unit Price: ₱5.96000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
onsemi
Toshiba Semiconductor and Storage
OR Gate IC 1 Channel SOT-23-5
SN74LVC1G32DBVRE4
DigiKey Part Number
SN74LVC1G32DBVRE4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC1G32DBVRE4
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SOT-23-5
EDA/CAD Models
SN74LVC1G32DBVRE4 Models
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
SOT-23-5
Number of Inputs
2
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V