SN74LVC1G32YZPR
DigiKey Part Number
296-14365-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-14365-1-ND - Cut Tape (CT)
296-14365-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC1G32YZPR
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 5DSBGA
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel 5-DSBGA (1.4x0.9)
EDA/CAD Models
SN74LVC1G32YZPR Models
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
5-DSBGA (1.4x0.9)
Number of Inputs
2
Package / Case
5-XFBGA, DSBGA
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V