AC10600-100
DigiKey Part Number
5350-AC10600-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC10600-100
Description
ANT WIFI6E WLAN FPC 6GHZ 14X9
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11, FPC, IoT, MIMO, U-NII, Wi-Fi 6E, WLAN Flat Patch MHF1, U.FL Adhesive
Category
VSWR
1.4
Manufacturer
The Antenna Company
Return Loss
-15.6dB
Packaging
Bag
Gain
7.8dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
WiFi, WLAN
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Termination
MHF1, U.FL
Frequency (Center/Band)
6.525GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
5.925GHz ~ 7.125GHz
Height (Max)
0.011" (0.27mm)