SL2220005 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Cantherm
In Stock: 598
Unit Price: ₱225.69000
Datasheet
Direct
Cantherm
In Stock: 3,089
Unit Price: ₱81.58000
Datasheet
Inrush Current Limiter 20 Ohms ±20% 5 A 0.866" (22.00mm)
SL2220005
DigiKey Part Number
570-SL2220005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2220005
Description
ICL 20 OHM 20% 5A 22MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
5 A
Series
R @ Current
400 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
20 Ohms