MAL213669471E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 464
Unit Price: ₱316.21000
Datasheet
Parametric Equivalent
Chinsan (Elite)
In Stock: 0
Unit Price: ₱110.07520
Datasheet
470 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
MAL213669471E3
DigiKey Part Number
MAL213669471E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL213669471E3
Description
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
900 mA @ 100 Hz
Packaging
Bulk
Impedance
45 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.476" (37.50mm)
Voltage - Rated
100 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C