CMF55499K00FEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱38.48359
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱18.22992
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
499 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55499K00FEEK
DigiKey Part Number
CMF55499K00FEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55499K00FEEK
Description
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55499K00FEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)