CMF55499R00BEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱33.65968
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 1,513
Unit Price: ₱122.67000
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
499 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55499R00BEEK
DigiKey Part Number
CMF55499R00BEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55499R00BEEK
Description
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55499R00BEEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)