CMF554K9900DHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱197.68810
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱24.61618
Datasheet
4.99 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF554K9900DHEA
DigiKey Part Number
CMF554K9900DHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF554K9900DHEA
Description
RES 4.99K OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF554K9900DHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)