CMF704K9900FEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
In Stock: 0
Unit Price: ₱59.37850
Datasheet
4.99 kOhms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF704K9900FEEK
DigiKey Part Number
CMF704K9900FEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF704K9900FEEK
Description
RES 4.99K OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF704K9900FEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)