IHLP5050EZEK7R8M01
DigiKey Part Number
541-IHLP5050EZEK7R8M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP5050EZEK7R8M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP5050EZEK7R8M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZEK7R8M01
Description
FIXED IND 7.8UH 10A 20.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.8 µH Shielded Molded Inductor 10 A 20.5mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
18A
DC Resistance (DCR)
20.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)