IHLP5050EZEK8R2M01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱57.27280
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Unit Price: ₱28.32198
8.2 µH Shielded Molded Inductor 9.5 A 22.5mOhm Max Nonstandard
IHLP5050EZEK8R2M01
DigiKey Part Number
541-IHLP5050EZEK8R2M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZEK8R2M01
Description
FIXED IND 8.2UH 9.5A 22.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
18A
DC Resistance (DCR)
22.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)