IHLP5050EZER220M5A
DigiKey Part Number
541-10242-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10242-1-ND - Cut Tape (CT)
541-10242-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZER220M5A
Description
FIXED IND 22UH 6.9A 44.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 6.9 A 44.8mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
44.8mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
7.4MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Current - Saturation (Isat)
6.3A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)