IHLP5050EZER2R2M5A
DigiKey Part Number
541-10243-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10243-1-ND - Cut Tape (CT)
541-10243-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZER2R2M5A
Description
FIXED IND 2.2UH 22A 3.75 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 22 A 3.75mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
3.75mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
22.7MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Current - Saturation (Isat)
26.1A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)