IHLP5050EZER3R0M5A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP5050EZER3R0M5A |
Description | FIXED IND 3UH 17.9A 6.31 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3 µH Shielded Molded Inductor 17.9 A 6.31mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 6.31mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 20.4MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm) |
Current - Saturation (Isat) 18.5A | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |