IHLP5050EZER3R3M5A
DigiKey Part Number
541-10245-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10245-1-ND - Cut Tape (CT)
541-10245-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZER3R3M5A
Description
FIXED IND 3.3UH 16A 7.7 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 16 A 7.7mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
7.7mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
17.8MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Current - Saturation (Isat)
18A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)