ILHB0805ER221VHC41 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱1.23566
Datasheet
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱14.29000
Datasheet
TDK
New at DigiKey
220 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 40mOhm
ILHB0805ER221VHC41
DigiKey Part Number
541-ILHB0805ER221VHC41TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB0805ER221VHC41
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Manufacturer
Vishay Dale
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
3A